სავიზო ექსპერტი ავსებს აპლიკაციას პასტით
ტაილადნის ვიზა 2024 წლიდან აღარ არის სავალდებულო ქართველებისათვის. ახლა უკვე შესაძლებელია უვიზოდ მიმოსვლა ტაილანდსა და საქართველოს შორის. მაგრამ თუ თქვენი ვიტიზი არ არის ტურისტული მიზნის მაშინ დაგჭირდებათ შესაბამისი კატეგორიის ვიზა.
1. უვიზო მიმოსვლა (ტურიზმი)
საქართველოს მოქალაქეებს, რომლებიც ტაილანდში ტურისტული მიზნით მოგზაურობენ, შეუძლიათ ქვეყანაში უვიზოდ შესვლა და დარჩენა.
ძირითადი მახასიათებლები:
დარჩენის ვადა: 15-30 დღე
პირობა: ვრცელდება ტურისტული მიზნით მოგზაურობაზე.
2. გრძელვადიანი ვიზა და სხვა მიზნები
ტაილანდის ვიზა დაგჭირდებათ მაშინ როცა თქვენ გეგმავთ ტაილანდში დარჩენას 60 დღეზე მეტი ხნით ან თქვენი ვიზიტის მიზანი არ არის ტურისტული (მაგალითად, სწავლა, მუშაობა, საქმიანი ვიზიტი, პენსიაზე გასვლა).
ტაილანდის ვიზის ძირითადი ტიპები:
• Non-Immigrant “O” (ოჯახი, პენსია): გამოიყენება სხვადასხვა მიზნით, მათ შორის პენსიონერებისთვის და ოჯახის წევრების მოსანახულებლად.
• Non-Immigrant “B” (საქმიანი/სამუშაო): განკუთვნილია ბიზნეს საქმიანობისთვის ან სამუშაოსთვის (ამ შემთხვევაში დაგჭირდებათ სამუშაო ნებართვა).
• Non-Immigrant “ED” (განათლება): გამოიყენება სასწავლო დაწესებულებებში ჩარიცხვის შემთხვევაში.
• Destination Thailand Visa (DTV): ახალი ვიზის კატეგორია მათთვის, ვინც ტაილანდში “ციფრული მომთაბარის” (Digital Nomad) სტატუსით ან გრძელვადიანი დასვენების მიზნით ჩადის. ეს სავიზო პროგრამა დღეს ახალგაზრდებში ძალიან პოპულარულია, რადგან ფრილანსერების რაოდენობა გაზრდილია და ბევრი მათგანისთვის მოსახერხებელია ტაილანდიდან მუშაობა.
როგორი პროცედურაა ვიზის აეროპორტში მიღება?
• მიდიხართ Visa on Arrival განყოფილებასთან
• გადასცემთ დოკუმენტებს ოფიცერს: პასპორტი, ფოტო-სურათი, სასტუმროს ინფორმაცია. ბილეთები და ა.შ.
• შეავსებთ სავიზო განაცხადს
• გადაიხადეთ ვიზის მოსაკრებელი ნაღდი ფულით – 2000 ბატი.
ჩვენ მოგიმზადებთ სავიზო დოკუმენტებს
ჩვენ დაგეხმარებით ტაილანდში გამგზავრებამდე მოვამზადოთ თქვენი დოკუმენტები ადგილზე ვიზის მისაღებად.